Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
X
X
X
600062493

O Kryptowalucie

 
Porozmawiamy dzisiaj o kryptowalucie. Czym ona jest i jak powstała?
    Najpierw popatrzmy trochę wstecz, na historię. Przypomnijmy sobie, co stało się w roku 2008. Stany Zjednoczone ogarnął kryzys finansowy, upadło ponad 300 banków. Dlaczego tak się stało? Aby ożywić gospodarkę Amerykanie dodrukowali wiele miliardów dolarów. Przekazali za darmo, niczym niezabezpieczone, dodrukowane pieniądze bankom a one zaczęły pożyczać je ludziom na niski procent. Banki w większości wiedziały, że wielu z nich nie będzie w stanie spłacać pożyczonych pieniędzy, a mimo to pożyczały je wszystkim, nie sprawdzając zdolności kredytowej. Dokonały się wtedy dwa wielkie oszustwa na obywatelach Ameryki. 
 
   Pierwsze z nich dotyczyło ludzi mających oszczędności w bankach, czyli lojalnych klientów. Ich kapitał zmalał nawet o kilkadziesiąt procent ze względu na wprowadzenie do obiegu olbrzymiej ilości dolarów bez pokrycia. Dzisiaj generalnie pieniądze nie mają zabezpieczenia w złocie, jak kiedyś. Niektóre państwa próbują wrócić do tego złotego standardu ale na dzień dzisiejszy pieniądze są uzależnione przede wszystkim od popytu i wiary w system monetarny. Przykład: gdyby np. większość Polaków zdecydowała się, że nie będą płacić złotówkami tylko powiedzmy koronami czeskimi, to co się stanie ze złotówkami ? Stracą na wartości, bo spadnie wiara w nie i nie będzie na nie popytu. Właśnie tak to wygląda w praktyce.
 
    Natomiast drugie oszustwo dotyczyło obywateli USA, którzy wtedy otrzymali pieniądze z banków. Wielu z tych klientów nie było w stanie spłacać tych kredytów i banki zaczęły egzekwować swoje należności z majątku tych ludzi. Konfiskowano im domy, samochody, działki, firmy. Wielu z nich straciło całe swoje majątki. 
 
  To, co się wydarzyło w tamtym okresie bardzo nie spodobało się wielu osobom. Właśnie wtedy powstała anonimowa grupa ekonomistów, programistów i informatyków pod nazwą Satoshi Nakamoto, która postanowiła znaleźć alternatywę, niezależną od rządów i banków, aby oszustwa ludzi na wielką skalę nigdy więcej się nie powtórzyły. Efektem tych działań było powstanie w roku 2009 pierwszej tzw. waluty kryptowej o nazwie BitCoin.

 
Jakie kryteria spełnia ta waluta?

 
1. Jest niezależna od państw, polityków, banków i kryzysów.
 
2. Odgórnie określona ilość, aby nie można jej "dodrukowywać".
 
3. Nie można jej podrobić.
 
4. Jej wartość kreuje popyt.
 
5. Jest bezpieczna w internecie.
 
6. Każdy może ją kupić, sprzedać, pod warunkiem, że jest na nią popyt.

   Dlaczego nie można jej podrobić ani dodrukować? Każda kryptowaluta tworzona jest wg. złożonego matematycznego algorytmu. Matematyka jest ścisła i wyliczalna. Aby dobrze to zrozumieć, popatrzmy na prosty przykład. Zróbmy trzy algorytmy dla sumy liczby 5. Trzeba do tego stworzyć stałe parametry. Załóżmy, że muszą to być liczby dodatnie, całkowite, jedynie dwie w działaniu i może to być również „zero” aby powstała suma równa 5.

Jakie to będą algorytmy? 1+4=5. 2+3=5. I 0+5=5.

     Czy może być inny algorytm? Nie, według tych parametrów, że są liczby całkowite, dodatnie, dwie w działaniu i liczba 0 aby suma była 5 - nie można znaleźć innego rozwiązania, nie można tego podrobić i nie można oszukać. Czy 3+3 będzie 5 ? Nie. Dlatego jest to bezpieczne. Ten algorytm jest jak moneta ale nie tłoczona – tylko jako matematyczny algorytm, jak w powyższych przykładach. Jeśli chodzi o OneCoin, te algorytmy są na liczby do ilości 2 miliardy 100 milionów. 
 
    Wracając do roku 2009 - grupa Satoshi Nakamoto przewidywała, że jeśli ten pomysł sprawdzi się i będzie zaakceptowany na rynku, to zostaną aresztowani, wobec tego zdecydowali, że muszą zrobić to anonimowo, poza istniejącym systemem. Aby tego dokonać stworzyli specjalną aplikację oraz BlockChain czyli księgowość na wirtualnym serwerze i ustalili parametry tego algorytmu. Każdy mógł ściągnąć tę aplikację do swojego komputera a ona automatycznie łączyła się z wirtualnym serwerem i jeśli komputer był połączony z internetem, zaczęła wyszukiwać algorytmy. Jeśli algorytm, został znaleziony, to aplikacja wysyłała go do wirtualnego serwera, a ten sprawdzał czy taki algorytm już istniał. Jeśli go nie było, to został zapisany w BlockChain jako algorytm aktywny i wtedy został przypisany do konkretnej osoby ale tylko jako username. Jednocześnie ta informacja została wysłana do wszystkich komputerów na świecie używających tej aplikacji, a jest ich na dzisiaj ponad 250.000. Na początku wyszukiwanie algorytmów było łatwe ale z biegiem czasu trwało coraz dłużej i wymagało wiedzy i sprzętu o dużej mocy. Stało się trudnym zadaniem dla zwykłych użytkowników, gdyż komputery musiały być podłączone non-stop i nie można było przerwać wyszukiwania. Wytworzyły się wtedy dwie grupy przedsiębiorców:
 
Jedna: to specjaliści od IT, którzy nadal wyszukiwali BitCoiny oraz druga: osoby handlujące BitCoinami, które otworzyły własne kantory wymian.
 
     W pierwszym roku wytwarzania (2009 r.) - BC wyceniany był na 0,1$. W drugim osiągnął 0,25$ i tak powoli przyjmował się na rynku. W roku 2013 osiągnął wartość około 1.300 $ za sztukę!
 
     Jeśli ktoś w roku 2009 wydał 1.000$ na zakup BitCoinów po 0,1$, to w roku 2013 roku sprzedał je za 13.000.000$.
 
   To wszystko są fakty, to się wydarzyło. Od pomysłu do wyprodukowania pierwszej kryptowaluty mającej światowy zasięg i bardzo duży popyt. Waluty, dzięki której tak wielu ludzi, w tak krótkim czasie, z tak niewielkimi inwestycjami zarobiło tak gigantyczne pieniądze. 
 
   Nie wiadomo, jak długo trwałby ten wzrost, jednak z początkiem 2014 roku jedno przypadkowe wydarzenie obnażyło wady BitCoina i wywarło znamienny wpływ na jego wartość rynkową. Otóż w Meksyku w wyniku obławy zastrzelono pewnego bossa narkotykowego i gdy sprawdzono jego komputery, okazało się, że 70% wszystkich transakcji za narkotyki, prostytucję czy handel bronią, było realizowanych za pomocą BitCoinów. Wtedy państwo amerykańskie zrobiło antyreklamę dla BitCoina i internet obiegła wieść, że kto wytwarza, handluje lub płaci BitCoinami, ten wspiera mafię, narkotyki, prostytucję i handel bronią, czyli nielegalne interesy. Ludzie powoli zaczęli odsuwać się od BitCoina i jego kurs w ciągu kilku miesięcy spadł do wartości poniżej 100$. W tym czasie również służby wywiadowcze Stanów Zjednoczonych starały się zniszczyć wirtualny serwer BitCoina. Okazało się to niemożliwe, ponieważ został on stworzony na wzór mitycznej Hydry, czyli gdy zniszczono serwer, zaraz pojawiały się dwa następne. Tak zostało to pomyślane, że informacje o całym BlockChain były przesyłane poprzez aplikacje na komputery do ponad 250.000 partnerów i nikt nie był w stanie dotrzeć do wszystkich komputerów rozsianych po całym świecie i to na dodatek z systemowymi zabezpieczeniami. Okazało się, że cały system został pomyślany perfekcyjnie. I to jest bardzo pozytywna informacja, ponieważ dzięki takim zabezpieczeniom pieniądze klientów są bezpieczne.
 
   Okazało się, iż pomimo wcześniej wymienionych zalet kryptowaluty, dochodów z wymiany BitCoinów, klienci nie opodatkowywali, bo właściciele kont są anonimowi, gdyż konta nie są spersonalizowane. To nie podobało się państwom i rządom, gdyż mogło to służyć i służyło do rozliczeń w szarej strefie (m.in. terrorystom). Wiele krajów zakazało handlu BitCoinami, m.in. rząd Rosji ostrzega użytkowników Bitcoina, że za posiadanie tej kryptowaluty mogą otrzymać nawet karę więzienia. 
 
   W tym czasie Ruja Ignatowa dostrzegła zalety kryptowaluty i jej wielką szansę w przyszłym świecie finansów i płatności jako waluty, który zastąpi obecną. Wyeliminowała mankamenty BitCoina i postanowiła poprowadzić spersonalizowane konta klientów na wzór banków, czyli jeśli np. do banku ulokujesz 1.000€ i będziesz chciał wypłacić te 1.000€ to nie dostaniesz tych samych banknotów tylko jakiekolwiek będące w tym banku. Tak samo jest z kryptowalutą OneCoin, której wydobycie jest audytowane co miesiąc przez firmy zewnętrzne, a dokładniej audytowany jest BlockChain. Comiesięczne audyty potwierdzają prawidłowość wydobycia i księgowania wszystkich stworzonych algorytmów. 
 
   Ruja Ignatova utworzyła Firmę OneCoin w październiku 2014 roku, by ta przejęła na siebie ciężar związany z wydobyciem kryptowaluty. Firma jest świetnie zarządzana 
 
i od stycznia 2015 roku zaczęto wydobycie pierwszych kryptowalut o tej samej nazwie co firma. Tym samym OneCoin stał się kryptowalutą dla każdego. Osoby nawet nie będące w branży IT, bardzo zajęte i zaangażowane w swoje biznesy mogą zainwestować w wydobycie kryptowaluty, by po kilku czy kilkunastu miesiącach cieszyć się już profitami - w roku 2015 sięgającymi powyżej 4.000% w skali roku. To jest historia roku 2015 w OneCoin i to są fakty, czyste fakty. 
 
  
Kim jest Ruja Ignatowa?

 
Ma tytuł magistra prawa na Oxfordzie i magistra ekonomii na Uniwersytecie w Konstancji w Niemczech. Jest również doktorem filozofii. Zna 5 języków. Napisała 2 książki nt. przyszłości kryptowaluty, które zostały przetłumaczone na kilka języków. 
 
W książkach tych m.in. napisała, że jeszcze nigdy na świecie nie zdarzyło się, aby z tak małych inwestycji, tak dużo ludzi zarobiło tak gigantyczne pieniądze. To jest fenomen. Współpracowała min. z Texas Pacific Group i jest właścicielem firmy, która przeprowadza audyty i restrukturyzację banków. Była wybrana business women roku w Bułgarii w roku 2012, 2013 i 2014. Jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie kryptowalut. To między innymi spowodowało, że była zaproszona pod koniec 2015 roku na Kongres Unii Europejskiej dla Europy Południowo Wschodniej, gdzie miała wykład na temat przyszłości kryptowalut i nowych cyfrowych systemów płatności i ich oddziaływania na gospodarkę Unii Europejskiej.
 
Popatrzmy jeszcze raz na historię i porównajmy BitCoin oraz OneCoin.
 
BitCoin: po 1 roku wzrósł z 0.1$ do 0.25$ czyli wzrost o 150% i przez ponad 6 lat istnienia ma około 250.000 kont użytkowników.

OneCoin: po 1 roku i dwóch miesiacach wzrósł z 0.1 do 5,25 € czyli 5.150% i ma ponad 1 300 000 kont użytkowników.

To wszystko są fakty, na razie o przyszłości jeszcze w ogóle nie rozmawiamy. 
 
Kolejne dane. Na świecie jest około 1.000 różnych kryptowalut. Wszystkie razem wzięte wraz z BitCoinem mają około 1.800.000 kont użytkowników ale bez OneCoin. Natomiast  tylko w OneCoin jest ponad 1.300.000  kont. 
 
Kolejny fakt. OneCoin posiada największy kantor wymiany na świecie, gdzie cały handel OneCoinami odbywa się w jednym miejscu i po jednym stałym kursie dla wszystkich.
 
Dlaczego taki oszałamiający przyrost? Ludziom się to podoba, chcą zarobić, zapłacić podatki, mieć legalny i dobrze zarządzany biznes.
 
Popatrzmy jeszcze jak w Onecoin można zarabiać pieniądze?

1. Poprzez wzrost kursu OneCoina np. w 2015 roku zainwestowane 5.000€ dało około 222.000€ przyrostu kapitału.
 
2.  Zarabiać możemy również poprzez polecenia biznesowe: 
 

Skąd się biorą w firmie OneCoin pieniądze?

Np: wpłaciłeś 1.030€ za pakiet. 30€ to jednorazowa opłata za założenie 
 
i prowadzenie konta. Za 1.000€ dostajesz 10.000 tokenów, po 0,1€ każdy. Dlaczego dostajemy tokeny a nie OneCoiny? 
 
Firma sprzedająca kryptowalutę, która została wcześniej wydobyta i zanim rynek, kreowany przez podaż i popyt nie nadał jej wartości – oszukuje ludzi, ponieważ nie ma ona realnej wartości!
 
OneCoin stworzył jednostkę wewnętrzną czyli tokeny - jako narzędzie do „wydobycia” prawdziwej kryptowaluty, której wartość kreuje wewnętrzna giełda. Jest to największy na świecie kantor wymiany kryptowaluty. 
 
W pakiecie otrzymujemy także One Akademię autorstwa dr Ruji Ignatovej. Kładzie ona duży nacisk na edukację w zakresie finansów i kryptowaluty.
 
Jaki jest podział wypracowanych zysków firmy? 60% zysków pozostaje w firmie, natomiast 40% jest przeznaczone na reklamę i marketing.
 
Co się dzieje z prowizjami, które są rozliczane co tydzień?

60% z tej kwoty otrzymujesz w gotówce i możesz przelać na konto bankowe lub na kartę One Master Card;
40% jest przekierowane na konto handlowe Trading Account, gdzie musisz przez wewnętrzny kantor zakupić tokeny lub One Coiny i zachować je, bo ich wartość rośnie, lub je sprzedać, po czym pieniądze przelać do banku lub zasilić One Master Card.
 
Jak widzisz, 40% jest stałym napędem giełdy, ponieważ im więcej ludzie zarobi z marketingu, tym więcej muszą wydać przez OneExchange. 
 
I żebyś zrozumiał, że firma jest stabilna, warto zadać sobie pytanie, na czym zarabia OneCoin?
 

Ponosimy jednorazowy koszt 30€ za każde nowe konto. Średnio dziennie przyłącza się ponad 5.000 osób 
(30€ x 5.000 = 150.000€ dziennie); 
 
60% kwoty z zysków za pakiety. Średni dzienny obrót wynosi około (20.000.000€ x 60% = 12.000.000€ dziennie);
 
0,05 OneCoina na giełdzie czyli spreed za każdy OneCoin transakcyjny czyli z różnicy kursu zakupu-sprzedaży,
 

To są bezsporne fakty! A do tego:
 

Firma kupiła Bank dostępne karty kredytowe One Master Card
 
Ruja Ignatova  posiada również własna Platformę płatniczą One Pay;
 
Docelowo planowane jest 1 mln marketów honorujących płatności OneCoinami.
 
A teraz proszę popatrzeć jakie są możliwości dla klientów w OneCoin.
 
Można zakupić pakiety o wartości:

100€, 500€, 1.000€, 3.000€ - każdy z tych pakietów otrzymuje tokeny po 0.1€, czyli dla przykładu pakiet za 1.000€ otrzymuje 10.000 tokenów, z możliwością jednego splitu. Wartość po splicie to 20.000 tokenów podzielona przez 53 tj. trudność wydobycia, to daje 377 OneCoinów czyli 1.979€ w ciągu kilku tygodni lub maksimum 3 miesięcy czyli 979€ zysku.
 
Kolejny dostępny pakiet jest za kwotę 5.000€ - tutaj otrzymujesz 60.000 tokenów i możliwe są 2 splity, czyli dwa razy większe możliwości niż przy pakietach o mniejszej wartości.
 
Kolejny pakiet za 12.500€ - otrzymujesz 150.000 tokenów i 2 splity. W tym przypadku tokeny możesz wysłać do „wydobycia” OneCoinów na bieżąco nie czekając na drugi Split. To skraca czas oczekiwania na OneCoiny.
 
Jest możliwość łączenia pakietów dla znacznie większych inwestycji gdzie można korzystać nawet 4 bądź 6 razy ze splitu. Szczegóły w rozmowie indywidualnej.
 
     Teraz pomyśl jaką kwotę chciałbyś czy chciałabyś przeznaczyć na zakup odpowiedniego dla siebie pakietu. Pamiętaj, że firma OneCoin na dzień 01.03.2016 r. wydobyła już ponad 560 milionów OneCoinów i im będzie bliżej końca tego wydobycia, czyli im bliżej 2 miliardów 100 milionów, tym wartość OneCoinów będzie większa. Na dzień 1 marca cena za OneCoin wynosi ok. 5,25€. Przy kryptowalutach niezmiernie ważnym jest czas zakupu waluty, gdyż im wcześniej dokonasz zakupu pakietu, tym zyski będą wyższe. Ci którzy zakupili Onecoina po cenie 0,1€ zarobili do dzisiaj ponad 5 000% i to trwało od pierwszego wydobycia rok i dwa miesiące. Do tego etapu już nie wrócimy ale oczywiście, lepiej kupić OneCoiny po 5,25€ niż po 50€ czy 100€, to czysty zysk. 
 
      Dzisiaj warto zakupić bądź „wydobyć” jak najwięcej OneCoinów i czekać na wzrost wartości rynkowej wiedząc, że OneCoin ma tak dużą dynamikę, iż swój pierwszy wypracowany miliard euro osiągnął w czasie około 10 miesięcy. Ostatni światowy rekordzista to firma Groupon, która potrzebowała do tego około 2 lat i 3 miesięcy. Bijemy rekordy również wśród kryptowalut, do pełnej dominacji potrzeba, aby wzrosła wartość monety OneCoin i wtedy BitCoin straci przodownictwo. A tak właściwie to już dzisiaj jesteśmy najsilniejszą kryptowalutą na świecie. Cały potencjał firmy przeniósł się również na rankingi w branży rekomendacyjnej, gdzie rekordzista Juha Parhiala osiągnął dochód za ostatni miesiąc aż 4 miliony dolarów.
W pierwszej trójce są jeszcze bracia Steinkeller. Wśród 100 najlepiej opłacanych osób w branży jest aż 30 ludzi 
z OneCoin, czyli co 3 osoba. To jest wręcz niewyobrażalne.
 

Dlatego zdecyduj się na zakup odpowiedniego pakietu i zarabiaj pasywnie bądź aktywnie  wykorzystując początkową fazę rozwoju OneCoin. Otwórz się na zyski!